Cmentarz„Parą jesteście, która ukazuje się na krótko, a potem znika” (List Jakuba 4,14).

Za małym starym kościółkiem leży cmentarz. W milczeniu przechodzimy przez rzędy grobów aż do niskiego muru, który oddziela go od jeziora. Nagle moja towarzyszka wskazuje na wodę i mówi: „W tym miejscu zmieniło się moje życie”!

PanikaLima, niedziela 24.05.1964 rok. Stolica Peru przeżywa wielki dzień. Kibice sportowi krzycząc, podążają ulicami miasta. Wielu z nich jechało tu przez całą noc, a niektórzy nawet całymi dniami. Dzisiaj odbędzie się spotkanie piłkarskie rozstrzygające o tym, kto pojedzie na olimpiadę do Tokio - drużyna Peru czy Argentyny. Wielu kibicom przyjazd do Limy sprawił zawód. Tygodniami oszczędzali pieniądze na podróż i bilet wstępu. Ale niestety, 50 tysięcy biletów już rozsprzedano. A kiedy o godzinie 15.00 rozległ się gwizdek sędziego, tysiące rozczarowanych kibiców sportu tłoczyło się poza bramami stadionu.
Na stadionie wszyscy trwali w radosnym oczekiwaniu. W jednym z sektorów słychać niesamowity krzyk. Niewielka grupa argentyńskich „zadymiarzy” chóralnym śpiewem dopinguje swoją drużynę. Nieprzebrane tłumy peruwiańskiej publiczności pokazują, że potrafią to robić lepiej. Argentyńska jedenastka gra płynnie i pewnie, można by powiedzieć - prawie elegancko.

Mara matka Jezusa

"Ci wszyscy trwali jednomyślnie w modlitwie wraz z niewiastami i z Marią, matką Jezusa, i z braćmi Jego" (Dzieje Apostolskie 1,14).

W cytowanym fragmencie Słowa Bożego znajdujemy pewne kobiety wraz z Marią, matką Jezusa. Niektórzy ludzie określają ją jako „matkę Bożą“, ale to jest niebiblijne określenie. Nie znajdziemy go w żadnym tłumaczeniu Biblii, a Pismo Święte jest precyzyjne w swoich wyrażeniach. Bóg nie miał bowiem matki; gdyby miał, nie byłby Bogiem. Jednakże jako człowiek Pan Jezus miał matkę i jest ona zawsze określana mianem matki Jezusa lub matki Pana.

społeczność„Jeruzalem! Zbudowane jak miasto,

Całe w jedno zespolone” (Ps. 122,3).

 

„Całe w jedno zespolone” – w Kościele Boga żywego hasło to odgrywało zawsze szczególną rolę. Już jednym z pierwszych nakazów danych Izraelowi było: „Pierwszego dnia będzie święte zgromadzenie”. A o pierwszym zborze czytamy: „Trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie” (Dz. Ap. 2,42).

Rozważanie na temat zakonu, sabatu i przykazań na podstawie I i II Księgi Mojżeszowej

Sabat

Sabat 1

   Niektóre fragmenty I i II Księgi Mojżeszowej kierują naszą uwagę na ważny temat, jakim jest siódmy dzień tygodnia. Jest niewiele tematów, które wywołują tak wiele nieporozumień i kontrowersji, jak właśnie doktryna o sabacie. Lecz nie dlatego, że są ku temu jakieś wyjątkowe powody; wprost przeciwnie, przedmiot ten jest przedstawiony w Piśmie w sposób wyraźny i jednoznaczny.

Religia czy ewangelia ver 2Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku!

W tym artykule chciałbym wskazać na różnicę pomiędzy religią a ewangelią. Zacznijmy od prostego przykładu:

Jakiś czas temu przeczytałem, iż młode mamy, w przeciwieństwie do swych mężów, robiąc zakupy, zwracają baczną uwagę na ceny produktów, doskonale też orientują się, gdzie można kupić tanio i dobrze. Zaskakujące jest jednak to, że jeśli chodzi o kupowanie jedzenia dla swych niemowlaków, to prawie zawsze wybierają to najdroższe.

 

Przyjrzano się bliżej tej sprawie i szybko znaleziono przyczynę. Młode mamy wiedzą, że właściwie to one powinny karmić swoje dzieci piersią. Ale ponieważ nie czynią tego (a niektóre nie mogą), to chcą dać swym dzieciom najlepszy zamiennik. Dlatego też wybierają najdroższe produkty przeznaczone dla początkowego okresu żywienia niemowląt. Gdyby tego nie robiły, w jakiejś mierze czułyby się winne. Jest to interesujące. Dziś chcemy zastanowić się nieco nad przyczyną tego rodzaju podejścia w kontekście naszego tematu "Religia czy Ewangelia".

zaduszki 3A gdy w płomieniu cierpiał męki…

Był pewien człowiek bogaty, który się przyodziewał w szkarłatne szaty i kosztowne tkaniny i co dzień wystawnie ucztował. Był też pewien żebrak, imieniem Łazarz, który leżał u jego wrót owrzodziały, i pragnął nasycić się odpadkami ze stołu bogacza, a tymczasem psy przychodziły i lizały jego rany. I stało się, że umarł żebrak, i zanieśli go aniołowie na łono Abrahama; umarł też bogacz i został pochowany.

Słowo Boże na dziś

"Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu!"
(Księga Objawienia 22,20)

Zaproszenie

ZGROMADZENIA
Nd: 9:30 Wieczerza Pańska
11:00 Głoszenie Słowa Bożego
Wt: 18:30 Modlitwy i studium Słowa Bożego
Mikołów ul. Waryńskiego 42a