grób 1"Przygotuj się na spotkanie twojego Boga, Izraelu!" Księga Amosa 4,12.

Dla każdego człowieka na świecie, śmierć jest poważną sprawą. Chociaż, jako wierzący wiem, że moim dziedzictwem jest niebo, to jednak zawsze odczuwam drżenie serca, gdy myślę o wyruszeniu na „nieznane morze”.

FaryzeuszeI stało się pewnego dnia, gdy nauczał, a siedzieli tam faryzeusze i nauczyciele prawa …" Ewangelia Łukasza 5,17.

Ci mężczyźni siedzieli tam, gdzie Jezus głosił, gdzie słuchały go tłumy, gdzie działy się cuda miłosierdzia. Ale oni jedynie krytykowali i szydzili ze wszystkiego; co to dla nich oznaczało?

Zerwane kajdany

W O L N O Ś Ć … przez nowe narodzenie Gal. 5,1

Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie (Jana 8,36). Nie niewolnik, lecz syn (Gal. 4,6.7)

Kiedy miałem 16 lat, żyłem tak, jak wielu młodych katolików. Nie praktykowałem religii, którą odziedziczyłem po rodzicach. Chociaż nie chodziłem do kościoła, odczuwałem potrzebę służenia Bogu. Moim szkolnym kolegą był chłopak, którego matka należała do „Świadków Jehowy". Słabe argumenty, które im przedstawiałem, nie wystarczały, aby obronić moją religię.

RudzikDo zbudowania gniazda rudzik wybrał sobie akurat ten koszyk, który powiesiliśmy na drzewie bezpośrednio obok drogi, przy wjeździe do naszego gospodarstwa. Mama rudzikowa myślała zapewne, że będzie to najlepsze miejsce i rozpoczęła znosić budulec na gniazdo. Nie zdawała sobie sprawy z tego, że jest to najbardziej niespokojne miejsce na naszej działce. Później, gdy pojawiły się młode i trzeba je było ciągle karmić i doglądać, zauważyliśmy, że pani rudzikowa bardzo szybko stała się bardzo nerwowa.

EwangelizacjaGłoś Słowo, bądź w pogotowiu w każdy czas, dogodny czy niedogodny, karć, grom, napominaj z wszelką cierpliwością i pouczaniem” 2 Tymoteusza 4:2

Głosić miłość Chrystusa, głosić dzieło pojednania, głosić nowe narodzenie, głosić Boże zamiary. Stary młot ewangelii nadal będzie kruszył skałę na kawałki; stary ogień zesłania Ducha Świętego nadal będzie płonął wśród tłumów. Nie próbuj niczego nowego, kontynuuj głoszenie Ewangelii.
Jeśli wszyscy będziemy głosić w Duchu Świętym, zesłanym z nieba, skutki naszego zwiastowania będą dla nas zdumiewające.

Czy jesteś „dobrym"Porządni ludzie człowiekiem?

Prawie każdy z nas uważa się za dobrego człowieka. Niektórzy mówią, że są pracowici i pomagają innym. Inni podkreślają, że nie popełnili żadnych poważnych wykroczeń i dlatego uważają się za dobrych ludzi. Ale pytanie, które powinieneś sobie zadać, brzmi: Czy to wystarcza, aby się dostać do nieba?


Wiedz o tym, że:

na powyższe pytanie można odpowiedzieć po zapoznaniu się z Dziesięciorgiem Przykazań (2. Księga Mojżesza 20,1-17).

Połów ryb

„Powiedział do nich Szymon Piotr: Idę łowić ryby. Rzekli mu: Pójdziemy i my z tobą. Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie złowili… A On im rzekł: Zapuśćcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie. Zapuścili więc i nie mogli jej już wyciągnąć z powodu mnóstwa ryb. Wtedy ów uczeń, którego miłował Jezus, rzekł Piotrowi: Pan jest” (Ewangelia Jana 21,3. 6-7).

 „O Piotrze!“ – chciałoby się zawołać – „Pan Jezus powstał z martwych, a ty chcesz odejść do swojego dawnego życia? Czy nie pamiętasz jak wezwał ciebie od twoich sieci i powołał na rybaka ludzi?“.

 

Słowo Boże na dziś

Pan Jezus powiedział: "Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście".  (Ewangelia Jana 8,47).

Zaproszenie

ZGROMADZENIA
Nd: 9:30 Wieczerza Pańska
11:00 Głoszenie Słowa Bożego
Wt: 18:30 Modlitwy i studium Słowa Bożego
Mikołów ul. Waryńskiego 42a