Wino i mleko

Nuże, wszyscy, którzy macie pragnienie, pójdźcie do wód, a którzy nie macie pieniędzy, pójdźcie, kupujcie i jedzcie! Pójdźcie, kupujcie bez pieniędzy i bez płacenia wino i mleko!” (Księga Izajasza 55,1).

Dzisiaj chciałbym wam zaoferować coś nadzwyczajnego. Chcę was zaprosić do przyjścia i kupienia tego, co proponuje Ewangelia.

Grecja

Wiele lat temu żył w Grecji władca o imieniu Archias. Był to bardzo samolubny człowiek. Żył tylko dla własnej przyjemności i z nikim się nie liczył. Nie troszczył się też o potrzeby swoich poddanych. Wielu z nich nienawidziło go tak bardzo, że postanowiło go zabić.

Archias nic nie wiedział o spisku na jego życie, ale usłyszał o tym jego przyjaciel mieszkający w Atenach. Natychmiast też napisał list do króla Archiasa, ostrzegając go o niebezpieczeństwie i wskazująć mu drogę ucieczki przed zamachowcami. Chwilę później tę ważną wiadomość wysłał przez posłańca.

.

grób 1"Przygotuj się na spotkanie twojego Boga, Izraelu!" Księga Amosa 4,12.

Dla każdego człowieka na świecie, śmierć jest poważną sprawą. Chociaż, jako wierzący wiem, że moim dziedzictwem jest niebo, to jednak zawsze odczuwam drżenie serca, gdy myślę o wyruszeniu na „nieznane morze”.

FaryzeuszeI stało się pewnego dnia, gdy nauczał, a siedzieli tam faryzeusze i nauczyciele prawa …" Ewangelia Łukasza 5,17.

Ci mężczyźni siedzieli tam, gdzie Jezus głosił, gdzie słuchały go tłumy, gdzie działy się cuda miłosierdzia. Ale oni jedynie krytykowali i szydzili ze wszystkiego; co to dla nich oznaczało?

Zerwane kajdany

W O L N O Ś Ć … przez nowe narodzenie Gal. 5,1

Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie (Jana 8,36). Nie niewolnik, lecz syn (Gal. 4,6.7)

Kiedy miałem 16 lat, żyłem tak, jak wielu młodych katolików. Nie praktykowałem religii, którą odziedziczyłem po rodzicach. Chociaż nie chodziłem do kościoła, odczuwałem potrzebę służenia Bogu. Moim szkolnym kolegą był chłopak, którego matka należała do „Świadków Jehowy". Słabe argumenty, które im przedstawiałem, nie wystarczały, aby obronić moją religię.

RudzikDo zbudowania gniazda rudzik wybrał sobie akurat ten koszyk, który powiesiliśmy na drzewie bezpośrednio obok drogi, przy wjeździe do naszego gospodarstwa. Mama rudzikowa myślała zapewne, że będzie to najlepsze miejsce i rozpoczęła znosić budulec na gniazdo. Nie zdawała sobie sprawy z tego, że jest to najbardziej niespokojne miejsce na naszej działce. Później, gdy pojawiły się młode i trzeba je było ciągle karmić i doglądać, zauważyliśmy, że pani rudzikowa bardzo szybko stała się bardzo nerwowa.

EwangelizacjaGłoś Słowo, bądź w pogotowiu w każdy czas, dogodny czy niedogodny, karć, grom, napominaj z wszelką cierpliwością i pouczaniem” 2 Tymoteusza 4:2

Głosić miłość Chrystusa, głosić dzieło pojednania, głosić nowe narodzenie, głosić Boże zamiary. Stary młot ewangelii nadal będzie kruszył skałę na kawałki; stary ogień zesłania Ducha Świętego nadal będzie płonął wśród tłumów. Nie próbuj niczego nowego, kontynuuj głoszenie Ewangelii.
Jeśli wszyscy będziemy głosić w Duchu Świętym, zesłanym z nieba, skutki naszego zwiastowania będą dla nas zdumiewające.

Słowo Boże na dziś

"Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu!"
(Księga Objawienia 22,20)

Zaproszenie

ZAPROSZENIE NA GŁOSZENIE SŁOWA BOŻEGO
Burkhard Wandhoff
T 1: Śmierć i pogrzeb Pana Jezusa -
Jana 19,31-42
T 2: Zmartwychwstanie Pana Jezusa - Jana 20,1-18
Sobota 04.03.godz 16.00 do 18.15
 Mikołów ul. Waryńskiego 42a
 
ZGROMADZENIA
Nd: 9:30 Wieczerza Pańska
11:00 Głoszenie Słowa Bożego
Wt: 18:30 Modlitwy i studium Słowa Bożego
Mikołów ul. Waryńskiego 42a