Myśliciel 1Jeżeli chcę oddać do naprawy buty, to nie idę z nimi do mechanika samochodowego. Mechanicy samochodowi są bardzo fajni, ale zupełnie nie znają się na butach. Moje buty zanoszę do szewca. Jeśli jednak zepsuje mi się samochód, to nie oddaję go do szewca. Idę do mechanika. Chcąc kupić bułkę, nie idę do rzeźnika, bo chociaż miły z niego człowiek, to jednak absolutnie nie zna się na pieczeniu bułek

. Po bułki idę do piekarza. A jeżeli zepsuje mi się kran, to zwracam się o pomoc do hydraulika. A więc – zawsze szukam fachowca! Ale ludzie chcąc dowiedzieć się, co będzie po śmierci, pytają o to Jasia czy Frania albo zdają się na własne mętne wyobrażenia. A czyż właśnie z tą tak ważną sprawą nie powinniśmy się zwrócić do fachowca? Kto jest tym fachowcem? Istnieje tylko jeden fachowiec. A jest nim Syn Boży, który przyszedł z innego świata i sam był w królestwie umarłych. Umarł na krzyżu i powrócił. On jest Tym, który się na tym zna! I On mówi: Możesz pójść na zatracenie, ale możesz również pójść do nieba! I jeżeli mi dziś 25 profesorów udowodni, że wszystko kończy się wraz ze śmiercią, to odpowiem im: "Z całym szacunkiem dla waszych licznych tytułów muszę stwierdzić, że nie jesteście fachowcami w tej dziedzinie, bo nie byliście tam jeszcze. Ale znam Kogoś, kto tam był: Jezusa. I On mówi coś zupełnie innego".

Ludzie żyją dziś na własne ryzyko, postępując tak, jakby wraz ze śmiercią następował koniec wszystkiego albo jakby oczywiste było, że do nieba pójdzie każdy, kto jest ochrzczony i pochowany przez księdza. W piekle będzie się kiedyś roiło od ludzi ochrzczonych i odprowadzonych do grobu przez księdza. Zrozumcie, że znajdujecie się w poważnym niebezpieczeństwie. Wasze życie jest zagrożone. Wszyscy prędzej czy później staniemy przed Bogiem!

Z książki: "Jezus naszym przeznaczeniem" W. Busch

Słowo Boże na dziś

"Nie bój się, bo cię wykupiłem, nazwałem cię twoim imieniem - moim jesteś!"

(Księga Izajasza 43,1)

Zaproszenie

ZGROMADZENIA

  • Mikołów ul Waryńskiego 42a
  • Nd: 9:30 Wieczerza Pańska
  • 11:00 Głoszenie Słowa Bożego
  • Wt: 18:30 Modlitwy i studium Słowa Bożego