biznesmen

" Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane". Ewangelia Mateusza 6:33

Obawiam się, że wielu chrześcijan poświęca większość swoich sił realizując światowe cele, natomiast dla Królestwa Bożego i dla pobożności pozostaje już tylko dosłownie ich resztka. Wszyscy są obecni przy kasie w czasie wypłaty, ale wielu jest nieobecnych na spotkaniu modlitewnym!

 Przypomina mi to pewnego brata, którego głos na spotkaniu modlitewnym był tak cichy, że był prawie niesłyszalny, ale w sklepie, który prowadził, było go słychać aż za dobrze. Czy jest to właściwa postawa, aby wkładać całą naszą energię dla prowadzenia naszych własnych interesów a Panu Jezusowi, ofiarować tylko co nieco? Jeżeli dla jakiejś sprawy chcemy być gorliwymi, to powinna nią być najszlachetniejsza służba dla najlepszego Pana i Mistrza. Nie można w żadnym przypadku powiedzieć, że ktoś sprawę pracy dla Niego traktuje zbyt poważnie, tak samo jak to, że ktoś jest przesadnie gorliwy w sprawie Pańskiej. Dla Tego, który kupił nas swoją krwią, nigdy nie możemy zrobić zbyt wiele.

Niektórzy ludzie mają bardzo dużą księgę rachunkową i bardzo małą Biblię. Ich całe serce bije dla biznesu, a niewiele pozostaje dla Królestwa Bożego. To nie jest w porządku! Apeluję do was! Dajcie szlachetne miejsca rzeczom boskim! Dajcie pierwsze miejsce temu, co jest najważniejsze, tak, aby cała dusza mogła być pochłonięta w miłości i służbie dla Pana! Bądź najpierw człowiekiem Bożym, prawdziwym chrześcijaninem, a potem bankierem lub kupcem, rzemieślnikiem lub robotnikiem.

Ci, którzy służą Bogu szczerze nie będą przez Niego nigdy opuszczeni.

Za panowania królowej Elżbiety pewien dżentelmen został poproszony przez Jej Królewską Mość o podróż zagraniczną w sprawach państwowych. Usprawiedliwił się tym, że ucierpią na tym jego własne interesy, na co królowa odpowiedziała: "Mój panie, jeśli zajmiesz się moimi sprawami, ja zajmę się twoimi”.

Bądź pewny, że Bóg zatroszczy się o ciebie, jeśli służba dla Niego stanie się twoją radością.

 

Słowo Boże na dziś

"Mówi ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu!
(Księga Objawienia 22,10)

Zaproszenie

ZGROMADZENIA

  • Mikołów ul Waryńskiego 42a
  • Nd: 9:30 Wieczerza Pańska
  • 11:00 Głoszenie Słowa Bożego
  • Wt: 18:30 Modlitwy i studium Słowa Bożego