Burza"I rzekł do nich: Czemu jesteście tacy bojaźliwi? Jakże to, jeszcze wiary nie macie? Ewangelia Marka 4,40

Prawdopodobnie uczniowie byli przekonani, że ich wiara w Jezusa, ich Pana i Mistrza była bardzo duża. Byli z Nim cały dzień, słuchali Jego słów i wierzyli, nawet jeśli nie wszystko rozumieli. Potem zebrali się wokół Niego, aby wysłuchać jego bardziej szczegółowych wyjaśnień i byli wdzięczni za to prywatne nauczanie. Nie mam wątpliwości, że każdy z nich był przekonany, że jest mocno wierzący w Jezusa. Jak mógł mieć jakiekolwiek wątpliwości?

wróbleByło to podczas wojny. Chciałem kogoś odwiedzić i kiedy tam szedłem, zaczął się nalot. Pobiegłem do schronu, aby przeczekać. Kiedy nalot się skończył, ruszyłem dalej i doszedłem do osiedla, w którym byłem umówiony. Stało jeszcze, ale wszystkie domy – a było ich ze dwadzieścia – były zupełnie puste. Myślałem, że śnię – domy stoją, a ludzi nie ma!

Ziemia i księżycCiężar obiektu zależy od grawitacyjnego przyciągania ciała niebieskiego, na którym jest on umieszczony. Ładunek, który z trudem moglibyśmy unieść na Ziemi, na Księżycu miałby tylko ułamek swojej wagi. Z łatwością moglibyśmy wziąć go w swoje ręce. Kiedy serca wierzących wypełnione są uwielbionym Chrystusem, ziemia traci dla nich swoją atrakcyjność. W ten sposób ciężar staje się lżejszy "sam w sobie".

Modlitwa 1

Jako młody człowiek nigdy nie myślałem, że kiedykolwiek stanę na kazalnicy. Podczas I wojny światowej byłem młodym oficerem, nie lepszym ani nie gorszym niż inni. Nasz oddział poniósł już ciężkie straty. Gdyby mi ktoś wtedy powiedział, że będę kiedyś wygłaszał kazania, zapewne głośno bym się roześmiał. Bo, muszę tu złożyć świadectwo: byłem bardzo daleko od Boga. Mój ojciec zapytał mnie kiedyś: "Czy ty nie wierzysz w Boga?" Odpowiedziałem mu: "Nie jestem tak głupi, by zaprzeczać istnieniu Boga. Ateizm wymaga tak wielkiej porcji głupoty, że jest to wprost nieosiągalne. Ale ponieważ nie spotkałem Boga, więc nie interesuję się Nim". Wkrótce po tej rozmowie siedziałem z kolegą, porucznikiem jak ja, w okopach pod Verdun. Braliśmy udział w ofensywie na Francję i czekaliśmy na rozkaz wymarszu. Siedząc tak, opowiadaliśmy sobie sprośne kawały – starzy żołnierze wiedzą jak to jest w takiej chwili.

Myśliciel 1Jeżeli chcę oddać do naprawy buty, to nie idę z nimi do mechanika samochodowego. Mechanicy samochodowi są bardzo fajni, ale zupełnie nie znają się na butach. Moje buty zanoszę do szewca. Jeśli jednak zepsuje mi się samochód, to nie oddaję go do szewca. Idę do mechanika. Chcąc kupić bułkę, nie idę do rzeźnika, bo chociaż miły z niego człowiek, to jednak absolutnie nie zna się na pieczeniu bułek

cyfra cztery 320x213

  1. Potrzebujesz zbawienia
  2. Sam siebie nie zdołasz zbawić
  3. Pan Jezus zatroszczył się o Twoje zbawienie
  4. Bez Jezusa pójdziesz na wieczne potępienie

Dlatego: Nawróć się!

Droga do domu 960 720„ A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli. I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie (Jana 14,2-3).

"Idziemy do domu!" To proste zdanie jest jak piękna muzyka. W młodszych latach ton ten może być bardziej ostry, przypominający dźwięk trąbki, który mobilizuje nas do działania, ale gdy się zestarzejemy i słońce naszego życia chyli się ku zachodowi, muzyka zawarta w tych słowach jest słodka i delikatna.

Słowo Boże na dziś

"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" (Ewangelia Mateusza11,28)

Zaproszenie

ZGROMADZENIA
Nd: 9:30 Wieczerza Pańska
11:00 Głoszenie Słowa Bożego
Wt: 18:30 Modlitwy i studium Słowa Bożego
Mikołów ul. Waryńskiego 42a